Zapisz się do naszego
darmowego newslettera Zapisz się



Seriws komputerów - zdalna pomoc

Monitoring firmy, kamery w firmie

Dynamiczny rozwój systemów monitoringu wizyjnego (telewizji przemysłowej CCTV) realizowanego w oparciu o kamery telewizji przemysłowej sprawia, że coraz więcej obiektów może być zabezpieczonych na najwyższym poziomie - dotyczy to również firm, sklepów i terenów przemysłowych, które w szczególnym stopniu wymagają ochrony przed dostępem osób niepowołanych. Kamery zainstalowane w siedzibie firmy na pierwszym miejscu spełniają rolę prewencyjną, odstraszając i zniechęcając osoby postronne od działań szkodliwych. Ponadto w przypadku zaistnienia sytuacji kradzieży bądź włamania, firma dysponuje materiałem, który może stanowić bardzo istotną pomoc w wykryciu i ustaleniu sprawcy. Telewizja przemysłowa i monitoring wizyjny zdobywają z każdym dniem większą popularność i pomagają zachować bezpieczeństwo w otoczeniu budynków firmowych, biur i bram wejściowych, pomieszczeń biurowych oraz przestrzeni wystawienniczych i składowych.

monitoring_biura_cctv


W jakich miejscach najlepiej zrealizować monitoring w firmie?

kontakt
Aby monitoring spełniał swoją rolę i dostarczał najwyższy poziom zabezpieczenia, należy podjąć decyzję w jakie miejsca skierować kamery aby mieć możliwie największy zasięg ale również skupienie na najważniejszych miejscach wymagających ochrony. W pierwszej kolejności powinniśmy rozważyć odpowiednią ilość kamer potrzebnych do zamieszenia na zewnątrz siedziby firmy, wliczając główne wejścia, bramę i podjazd a także parking firmowy. To w tych miejscach dochodzi najczęściej do wszelkiego rodzaju zdarzeń, które pomaga rozwiązać materiał zarejestrowany z kamer przemysłowych. Sugerowane miejsca skierowania kamer w firmie to wejścia do ważnych pomieszczeń, miejsca obsługi klientów oraz miejsca gdzie pracownicy, urządzenia techniczne lub inne wymagają kontroli i dozoru wizyjnego. W przypadku dużych sklepów i firm posiadających magazyny składowe, istotnie pożądane będzie rozmieszenie kamer w obszarze podjazdów załadunkowych i ramp towarowych.

Jakie są podstawowe zalety stosowania kamer przemysłowych w biznesie?
kontakt
Do niezaprzeczalnych zalet stosowania monitoringu wizyjnego w firmie należy oczywiście podniesienie poziomu bezpieczeństwa zarówno wartościowych przedmiotów ale przede wszystkim osób pracowników i klientów firmy. Ponadto możemy na bazie dostępnej wiedzy i doświadczeń wymienić kilka poszczególnych korzyści: => lepsza kontrola osób, zarówno pracowników jak i postronnych => możliwość dysponowania zapisem wstecznym zdarzeń => możliwość integracji z systemem alarmowym i powiadomienia => możliwość integracji z zewnętrznymi systemami ochrony => możliwość uzyskania lepszych warunków w negocjacjach z ubezpieczycielem.

Jaki sprzęt stosuje się do prowadzenia obserwacji w firmie?

W ofercie znajdziecie Państwo bardzo bogaty wybór kilku grup kamer przemysłowych (w tym kamer IP), rejestratorów cyfrowych obrazu DVR (w tym rejestratorów IP) oraz akcesoriów telewizji przemysłowej. Przybliżając proces projektowania i doboru komponentów do realizacji monitoringu wizyjnego w warunkach firmowych, powiedzmy o podstawowych jego elementach jakie są niezbędne do realizacji skutecznego systemu dozorowego.

monitoring_firmy


Kamery telewizji przemysłowej

Kamery przemysłowe możemy podzielić pod kątem warunków pracy i ich ostatecznej lokalizacji w ramach całej struktury składającej się na monitoring firmy. Wyróżnimy zatem kamery stosowane na zewnątrz, które muszą spełniać wymogi odporności na warunki atmosferyczne w tym posiadać klasę szczelności, która gwarantuje niezakłóconą pracę niezależnie do tego jaka panuje pogoda. Drugą grupą kamer będą urządzenia stosowane wewnątrz siedziby firmy i pomieszczeń biurowych, które powinny gwarantować wysoką jakość obrazu. W miejscach gdzie kamery mogą być potencjalnie narażone na sabotaż lub próbę mechanicznego uszkodzenia zaleca się stosowanie kamer wandaloodpornych, które są najczęściej umiejscowione w obudowie o konstrukcji kopułkowej.

Kamera-V554OSDIR48-front-500 Kamera-BCS-VP220-NC3S-Bezkab-500 Kamera-OD-325HD-500


Monitoring IP w firmie

Najnowszym rozwiązaniem w przypadku monitoringu wizyjnego, jest monitoring z wykorzystaniem urządzeń IP oraz kamer megapikselowych o podwyższonej jakości obrazu. Systemy wykorzystujące sieć internet staje się powoli nowym standardem dla telewizji przemysłowej. Od tradycyjnego monitoringu przemysłowego, monitoring IP różni się pod względem technologicznym. Podczas gdy w pierwszej grupie znajdują się kamery przemysłowe i rejestratory cyfrowe DVR, w monitoringu IP do zbudowania sieci telewizji przemysłowej mamy do dyspozycji: rejestratory sieciowe NVR, kamery megapikselowe IP oraz urządzenia dodatkowe, które to współpracują wpięte do sieci lokalnej TCP/IP - praktycznie tej samej, z której korzystają komputery i drukarki w firmie. Kamery megapikselowe cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, głównie ze względu na wysoką jakość rejestrowanego obrazu, nawet do kilku megapikseli - pozwala to na łatwe rozpoznawanie i identyfikację nawet najmniejszych szczegółów na zarejestrowanym materiale, co w oczywisty sposób wpływa bardzo mocno na skuteczność całego systemu. Rejestratory do kompresji zapisywanego obrazu wykorzystują najnowszy standard H.264, który zapewnia znaczną redukcję objętości wynikowych danych bez utraty jakości. Dodatkową zaletą monitoringu zbudowanego na sieciach TCP/IP jest fakt możliwości realizacji połączenia urządzeń "każdy z każdym" bez dodatkowych kabli, a do tego transmisja danych odbywa się dwukierunkowo, czyli praktycznie bez ograniczeń.

Urządzenia dodatkowe

Oswietlacz-Lir-CB85-500

Oświetlacze podczerwieni do kamer

W miejscach wymagających dobrej jakości obrazu niezależnie od warunków oświetleniowych 24 godziny na dobę, stosuje się kamery z oświetlaczem podczerwieni bądź dodatkowe reflektory podczerwieni, które umożliwiają rejestrację obrazu w nocy.


RejestratorDVR-0804LE-As-500.jpg

Rejestratory cyfrowe telewizji przemysłowej

Bardzo istotnym elementem systemu telewizji przemysłowej są rejestratory cyfrowe obrazu, który jest urządzeniem magazynującym obraz, a ponadto realizującym zarządzanie podglądem obrazu w czasie rzeczywistym a nawet zarządzanie funkcjami kamer.


Szafa-Rack-19-6U-550mm-wiszaca-dwusekcyjna-500.jpg

Oświetlacze podczerwieni do kamer

Do najważniejszych akcesoriów stanowiących podstawę każdej instalacji telewizji przemysłowej zaliczymy przewody i styki, dla sieci przewodowych. Ponadto bardzo dużą popularnością cieszą się szafy teleinformatyczne do kolokacji urządzeń rejestrujących w firmowym centrum danych.


Zaawansowane funkcje systemów monitoringu wizyjnego

lock
Integracja z systemem alarmowym

Obecne stosowane standardy telewizji przemysłowej pozwalają nie tylko na rozbudowę funkcji w ramach samego system monitoringu, ale również na połączenie funkcji monitoringu z innymi systemami bezpieczeństwa stosowanymi w firmie. Kamery i rejestratory mogą współpracować z alarmem, czujnikami ruchu oraz mechanizmami powiadomienia dając bardzo potężne narzędzia do realizacji polityki bezpieczeństwa.


mobile_device
Integracja na urządzenia mobilne

Nowoczesne urządzenia przenośne umożliwiają nam dostęp do sieci internetowej praktycznie w dowolnym miejscu i czasie. Dzięki możliwości udostępnienia podglądu poprzez łącze internetowe lub moduł GSM, obraz z monitoringu może być dostępny również na urządzeniach mobilnych, telefonach 3G, laptopach oraz smartphone'ach.


web_camera
Podgląd z dowolnego miejsca przez internet

Rejestratory cyfrowe oraz kamery IP umożliwiają bezpośredni dostęp do obrazu rejestrowanego przez urządzenia monitoringu poprzez sieć internetową. Teraz dla ochrony twojej firmy nie ma żadnych barier.



Sieci bezprzewodowe
Sieci światłowodowe
Monitoring
Sieci LAN




Warto zobaczyć
Internet światłowodowy, nasze promocje, lista naszych klientów
Menu:

Start
O Firmie
Rekrutacja
Mapa strony
Kontakt
Usługi:

mNet - Internet
mFon - Telefon
mHost - Hosting
mWeb - Grafika komputerowa
mService - Serwis komputerowy


mShop- Sklep
mLan - Sieci
mAir - Sieci bezprzewodowe
mCCtv - Monitoring
mIptv - Telewizja
mBit Internet Technology

Trakt św. Wojciecha 253,
80-018 Gdańsk

pn - pt: 8.30 - 16.30
sob: Nieczynne
Sob-Ndz. - Awarie Kl.Indywidualny: Tylko SMS
Sob-Ndz. - Awarie Biznes: Nr kon. dla Biznesu
Zapisz się do newslettera
Copyright© mBit Internet Technology 2012

Google+