Zapisz się do naszego
darmowego newslettera Zapisz sięSeriws komputerów - zdalna pomoc

Spawanie światłowodów Gdańsk


Zajmujemy się spawaniem światłowodów. Używamy do tego spawarkę Sumitomo T-39. Urządzenie to służy do łączenia włókien kabla światłowodowego przez przetopienie specjalnie przygotowanych końcówek w łuku elektrycznym. Łuk elektryczny pozwala na wstępne wygrzanie włókien, wykonanie spawu i końcowe wygrzanie spawu celem eliminacji naprężeń. Zaspawane włókna chroni się termokurczliwymi osłonkami a całość połączenia umieszcza w mufie światłowodowej lub odpowiedniej przyłącznicy światłowodowej.

spawarka Sumito

Kabel światłowodowy – kabel zawierający jedno lub więcej włókien szklanych prowadzących impulsy światła.

W telekomunikacji wykorzystuje się zwykle światło podczerwone. Kable utworzone z włókien szklanych są odporne na zakłócenia elektromagnetyczne i mają dużą przepustowość. Przy ich użyciu można osiągać szybkości przesyłania do 100 Gb/s (ok. 12,5 GB/s); najszybsze systemy światłowodowe mogą prowadzić sygnał rzędu kilku Tb/s. Kłopot konstrukcyjny sprawia tylko stosunkowo duży promień zgięcia światłowodu. Musi wynosić on kilka centymetrów, aby było możliwe właściwe wewnętrzne odbijanie i rozchodzenie się światła, a samo włókno nie uległo uszkodzeniu.

Włókno światłowodowe jest z reguły pokryte warstwą polimeru. Jest to tak zwane pokrycie pierwotne, zabezpieczające włókno przed wpływem otoczenia. Włókno z pokryciem pierwotnym może być chronione przez kolejne warstwy. Utworzona w ten sposób konstrukcja nosi nazwę kabla światłowodowego.

kabel swiatlowodowy


Posiadamy sprzęt, pozwalający na:
  • Spawanie światłowodu
  • Pomiary światłowodowe
  • Analizę sieci optycznych
  • Inspekcję jakości złącz
  • Naprawę sieci światłowodowych
  • Zarządzanie czystością złącz światłowodowych

SPAWARKA SUMITO T-39

to przenośna, profesjonalna spawarka światłowodowa. Urządzenie to służy do łączenia włókien kabla światłowodowego przez przetopienie specjalnie przygotowanych końcówek w łuku elektrycznym.

Sieć światłowodowa ma niezwykle wysoką przepustowość, kilkukrotnie przewyższającą tradycyjne połączenia kablowe. Aktualnie jest to najlepsze medium transportowe.
MAXTESTER 730B FTTx/MDU PON OTDR

to dedykowany, przenośny reflektometr OTDR. Urządzenie zoptymalizowane do testowania przez splittery oraz do charakteryzacji i rozwiązywania problemów sieci FTTX. Wyposażona w iOLM, czyli w inteligentną analizę sieci optycznych.

KAMERA INSPEKCYJNA FIP - 430B

to narzędzie pozwalające na inspekcję włókien w jeden, szybkii uproszczony proces zapewniający dokładne i spójne wyniki jakości i czystości złącz optycznych. FIP-430B automatycznie dopasowuje i optymalizuje centrowanie obrazu i następnie automatycznie wykonuje zdjęcie i analizuje zgodność z zaprogramowanymi standardami IEC, IPC lub niestandardowymi ustawieniami, dostarczając dokładnych wyników.NEOCLEAN-E

jest to narzędzie do czyszczenia portów światłowodowych mierników i urządzeń aktywnych, złącz światłowodowych wpiętych w panelu do adaptera bez konieczności ich wyjmowania, a także przy użyciu specjalnej końcówki umożliwiające czyszczenie złączy na kablach połączeniowych.

OPROGRAMOWANIE iOLM

jest aplikacją opartą na OTDRze, która dostarcza dokładnych informacji na temat każdego elementu na sieci.
FASTREPORTER 2

jest to narzędzie do skonsolidowanego zarządzania oraz końcowego przetwarzania danych, zaprojektowane po to, aby zwiększyć wydajność raportowania inspekcji zakończeń złącza i wszelkiego rodzaju testów warstwy optycznej: iOLM, OTDR, ORL, tłumienność, PMD i dyspersji chromatycznej CD.

Światłowód do mieszkania (FTTH) -co to jest? Zobacz film:

Warto zobaczyć
monitoring wspólnoty mieszkaniowej, zbiorcze instalacje telewizyjne
Menu:

Start
O Firmie
Rekrutacja
Mapa strony
Kontakt
Usługi:

mNet - Internet
mFon - Telefon
mHost - Hosting
mWeb - Grafika komputerowa
mService - Serwis komputerowy


mShop- Sklep
mLan - Sieci
mAir - Sieci bezprzewodowe
mCCtv - Monitoring
mIptv - Telewizja
mBit Internet Technology

Trakt św. Wojciecha 253,
80-018 Gdańsk

pn - pt: 8.30 - 16.30
sob: Nieczynne
Sob-Ndz. - Awarie Kl.Indywidualny: Tylko SMS
Sob-Ndz. - Awarie Biznes: Nr kon. dla Biznesu
Zapisz się do newslettera
Copyright© mBit Internet Technology 2012

Google+